Wiązary dla rolnictwa

wiązary dla rolnictwa

Wiązary drewniane w rolnictwie

Współczesne budownictwo powinno opierać się przede wszystkim na szybkości, trwałości, zgodności z obowiązującymi normami i niskich kosztach. Rozwiązaniem, które świetnie wpisuje się w tę konwencję są wiązary drewniane dla rolnictwa. Stanowią one prefabrykowaną konstrukcję dachu, której elementy są docinane i łączone ze sobą w fabryce przy użyciu płytek kolczastych. Takie segmenty są później transportowane na plac budowy.

Wiązary drewniane dla rolnictwa posiadają kilka głównych zalet. Przede wszystkim są lekkie, co znacznie ułatwia konstrukcję i odciąża całą budowlę. Nie ma więc konieczności wznoszenia kosztownych ścian nośnych i słupów. Dzięki temu koszty budowy znacząco spadają. Oprócz tego, możliwe jest zastosowanie ich na szerokich rozpiętościach. Stwarza to ogromne możliwości pod kątem gospodarowania przestrzenią wewnątrz budynku – co dla rolnictwa ma szczególne znaczenie, ze względu na konieczność przechowywania wielu sprzętów, magazynowania produktów rolnych oraz ulokowania zwierząt hodowlanych.

Naturalny budulec

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, która czyni wiązary drewniane idealnym rozwiązaniem dla rolnictwa. Mianowicie – drewno jest naturalnym, przyjaznym materiałem budowlanym i posiada właściwości, które w automatyczny sposób stabilizują wilgotność wewnątrz budynku. Dzięki temu tworzony jest bardzo korzystny mikroklimat wewnętrzny – kluczowy dla segmentu architektury rolniczej. Wiązary dachowe dla segmentu rolnictwa jest również bardzo ekonomicznym, a także elastycznym rozwiązaniem. Pozwala na wygenerowanie oszczędności finansowej a także uniwersalność pod kątem zastosowania. Drewniane wiązary dachowe w rolnictwie umożliwiają bowiem łatwy i szybki montaż w budynkach magazynowych oraz związanych z produkcją i przetwórstwem. Elastyczność wiązarów wykonanych z drewna oznacza również możliwość dostosowania ich do indywidualnego zapotrzebowania rolników pod kątem budowli o różnym przeznaczeniu, jak na przykład hale, chlewnie, kurniki, wiaty na sprzęt rolniczy czy stajnie i obory.