Wiązary dla domu

Wiązary drewniane

Wiązary drewniane to tańsza alternatywa betonowych stropów. Są one szybkie w wykonaniu, trwałe, a także zgodne z wszelkimi normami. Wiązary są podstawowymi elementami nośnymi konstrukcji dachu. Ich zadaniem jest przenoszenie obciążenia pomiędzy dachem, a resztą budynku. Dzięki temu, że są wykonane ze stosunkowo lekkiego materiału, mogą zostać wykorzystane w przypadku dachów o dużej powierzchni i rozpiętości.

Wiązary nadają się do wielu typów budynków, jednak najbardziej polecane są przy budynkach parterowych. Wiązary dachowe drewniane sprawdzą się przy dachach dwuspadowych oraz kopertowych. Przy projektach uwzględniających poddasze mogą pełnić funkcję nie tylko stropu, ale i podłogi. Elementy wiązarów drewnianych łączą się ze sobą w tak zwanych węzłach. Węzły oraz wiązary powinny być zgodne z wszelkimi normami oraz dokładnie sprawdzone pod względem wytrzymałościowym. Muszą być one odporne na zmiany temperatur, a także przygotowane na wszelkie warunki pogodowe, ważne by bez problemu wytrzymywały ciężar śniegu zimą.

Wiązary do domu jednorodzinnego

Wiązary dachowe na więźbę domu jednorodzinnego są rozwiązaniem stosowanym szczególnie na znacznych rozpiętościach. Ich zaletą jest szybkość montażu, a także mniejsze koszty w porównaniu do innych rozwiązań tego typu.

Dzięki wiązarom przestrzeń domu nie zostaje zagospodarowana na dodatkowe ścianki nośne oraz słupy i właściciele domu mogą cieszyć się większym dostępnym metrażem. Wiązary są na tyle wygodne, że bez problemu można wykonać przy nich izolacje, wentylacje, a także elementy oświetlenia.

Nowoczesna technologia oparta na prefabrykowanej więźbie dachowej polega na montażu gotowych elementów konstrukcji już na miejscu budowy domu. Jest to rozwiązanie, którego zasługą jest duża oszczędność czasu. Montaż tradycyjnych więźb dotychczas wiązał się z długim czasem oczekiwania, dzięki nowej technologii zajmuje to około od 1 do 2 dni. Montaż wiązarów dachowych może odbywać się o każdej porze roku, nawet zimą.